O mnie

Trudno pisać o sobie , ale tak w telegraficznym skrócie wygląda to następująco;

urodziłem się i wychowałem w Warszawie , ponad 50 lat temu.Tutaj też mieszkam i pracuję do dnia dzisiejszego.Kiedyś , dawno temu , wpadła mi w ręce książka Włodzimierza Puchalskiego „Bezkrwawe łowy”  i…. stało się. Zachorowałem na nieuleczalną ale jakże przyjemną chorobę , fotografowanie dzikiej przyrody.

Ta „choroba” powoduje iż każdą wolną chwilę staram się spędzać w terenie , podglądając i utrwalając , jakże ulotne i często niepowtarzalne sytuacje.Szkoda tylko że tych wolnych chwil jest wciąż za mało.Ci którzy „chorują” tak jak ja , doskonale wiedzą że samo wykonanie zdjęcia to ostatni etap całego, długotrwałego procesu i często udaje nam się zaobserwować wspaniałe sytuacje ale zarejestrowanie ich na matrycy aparatu (kiedyś na kliszy) w sposób zadowalający to rzadkość.To jednak ma swoje dobre strony , gdyż stymuluje do dalszych działań i to „najlepsze nasze zdjęcie” jest ciągle przed nami i oby jak najdłużej!!!

Moimi ukochanymi modelami są dziko żyjące ptaki i im poświęcam najwięcej uwagi , aczkolwiek nie pomijam i innych przyrodniczych tematów.Obcowanie z dziką przyrodą , pozwala mi na oderwanie się od problemów i pędu dnia codziennego oraz podładowanie akumulatorów do dalszych działań.Od prawie 20 lat jestem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody , oddział Mazowiecki. , dzięki czemu mam kontakt z takimi samymi „wariatami” jak ja.Bardzo się cieszę że mogę uczestniczyć w życiu grupy Fotoprzyroda.pl i mam nadzieję wiele się tu dowiedzieć i nauczyć.

Ufam iż oglądając fotografie mojego autorstwa , przeniesiecie się Państwo w ten przepiękny i nie powtarzalny świat Polskiej przyrody , co pozwoli choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego.

Serdecznie zapraszam do oglądania i komentowania zdjęć.Będzie mi bardzo miło jeśli dodatkowo zechcecie się Państwo wpisać do Księgi Gości i skomentować moje prace.

Tomasz Kubiś